Ajo është një ndër gazetaret e sportit më të pëlqyera në vend dhe jo vetëm për aftësitë si gazetare, por edhe për bukurinë e saj. Ilda Bejleri nuk nguron asnjëherë të shfaqë linjat e saj seksi në “instagram”, ku shkakton dhe zhurmë nëpër mediat.

Por kësaj here, ajo ka hedhur një foto në Instastory ku shihet së bashku me Olti Currin ku duken mjaft të lumtur nën rrezatimin e diellit.

Thuhet se Ilda është një person shumë i afërt dhe ka shumë shoqëri me emra të njohur, ndër ta Olti Currin me të cilin edhe është parë së fundmi në një pishinë.