Një 29 vjeçar me inicialet E. Xhaja, ka humbur jeten pasi është vetëhelmuar me fostoksinë.

I riu i identifikuar ishte pjesëtar i forcave të NATO- s me detyrë oficer në Bunavi të Vlorës dhe banonte në lagjen Kongresi i Përmetit në Fier.fotoksine

Familjarët janë mundua t’i japin ndihmën e parë, duke e transportuar më pas edhe në urgjencën në spitalin e Fierit, por pa mundur të shpëtojë.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.