Binjakët, 5 yje:

Ju jeni një shenjë që i pëlqen të luajë në dashuri dhe nganjëherë punon edhe me shumë fantazi. Megjithatë, kjo gjendje mund të shkaktojë konfuzion të fortë tek të tjerët, që nuk mund ta kuptojnë nëse i qëndroni apo jo diçkaje. Ajo që ka rëndësi, megjithatë, për të rënë dakord me ju, është që të mos jesh shumë imponues. Ju pëlqen më shumë tërheqje situatat tërhiq dhe lësho, si dhe lojërat, ku çdo ditë ju duhet të punoni për të patur siguri dhe konfirmime. Ju pëlqen lojërat e joshjes dhe historitë e ndryshueshme.

Akrepi, 5 yje:

Nga pikëpamja sentimentale është një periudhë shumë interesante dhe me angazhim. Sipas horoskopit të Paolo Fox, të enjten dhe në ditët e ardhshme do të jetosh një kohë shumë të bukur me pasion, për ata që janë së bashku për një kohë të gjatë dhe duan të kenë më shumë garanci dhe konfirmime, kjo mund të jetë koha e duhur për të folur në lidhje me këtë. Çfarë mund t’ju kufizojë gjatë kësaj periudhe është sensi juaj kritik. Mos u bëni shumë penalizues ndaj të tjerëve, Jupiteri në shenjë sjell mundësi dhe shanse të mira për t’u ndjerë i kënaqur me atë që po bën.

Shigjetari, 5 yje:

Ju jeni një shenjë që hyni në lojë dhe kjo është koha e duhur për të përjetuar si në dashuri ashtu edhe në punë. Kjo është një periudhë shumë interesante për ata që duan të fitojnë më shumë deri në fund të vitit. Gjithashtu favorizohen projekte jetës që mund të sjellin stabilitet të ri dhe siguri në jetën tuaj.

Peshqit, 4 yje:

Gjithmonë gjeni rastin e duhur për t’u vënë re. Mos u besoni njerëzve që kanë gabuar ndaj jush në të kaluarën. Kush ka një Peshore në ngjitje ose një Dash, mund të ketë disa vështirësi dhe duhet të vendosë për të mbyllur situata që nuk ia vlen më t’i ndjekë. Sipas Paul Fox ata që kanë një Gaforre mbizotëruese ose Akre, po marrin më shumë dhe mund të përgatiten për një rimëkëmbje të madhe në fund të këtij viti.

Demi, 4 yje:

Nuk është një periudhë e thjeshtë nga pikëpamja sentimentale. Situatat më të tensionuara janë për ata që nuk kanë ndjekur dëshirën e tyre për ndryshim dhe përtëritje, të përcaktuara nga hyrja e Uranit në maj tek kjo shenjë. Dëshira për të ndryshuar mund të lidhet me fusha të ndryshme të jetës suaj. Dëshira juaj për të revolucionarizuar siguritë dhe situatat që në të kaluarën kanë qenë si pika referimi, në këto ditë del në pah. Përkundër vështirësive, megjithatë, sipas horoskopit të 20 shtatorit 2018 ka një gjendje të mirë astrologjike dhe një energji të madhe.

Gaforrja, 4 yje:

Deri në fund të vitit mund të vendosni të revoluciononi disa marrëdhënie ndërpersonale. Së shpejti do të përballeni me ndryshimet e jetës dhe do të ketë bashkëpunime dhe miqësi të reja. Me Jupiterin dhe Venusin të favorshëm, megjithatë, do të keni forcën dhe aftësinë për të ecur përpara si duhet. Edhe nëse dëshira për risi është e fortë, mos harroni përvojat që keni kohët e fundit dhe jo vetëm.

Virgjëresha, 4 yje:

Ju jeni një shenjë që nuk pëlqen të shprehë emocionet, por kjo është një kohë shumë interesante për ndjenjat, sidomos për ata që janë vetëm dhe janë duke kërkuar për një histori të re. Ju jeni një shenjë shumë e dobishme dhe gjithmonë e gatshme të keni një fjalë të mirë për të gjithë. Virgjëresha është shumë e projektuar në punë. Dhe Virgjëresha, nga ana tjetër, është më e hapur dhe e disponueshme për të zbuluar dobësitë dhe vështirësitë e veta.

Ujori, 3 yje:

Keni një ndjenjë të fortë çoroditjeje dhe konfuzioni. Në përgjithësi nuk i mohoni kurrë gjërat. Përvojat e së kaluarës, edhe nëse janë të gabuara, i rivlerësoni për të vazhduar më mirë. Çdo gjë që ka lindur kohët e fundit, madje edhe nga këndvështrimi i biznesit, mund të vihet në pikëpyetje. Më të pakënaqurit madje mund të vendosin për të hedhur gjithçka në erë dhe për të bërë përvoja të reja. Edhe për çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë, mund të ketë vështirësi. Çdo gjë që keni bërë në muajt e fundit mund të rivlerësohet.

Luani, 3 yje:

Pa dyshim në dashuri ju pëlqen t’ju duan dhe vardisen. Megjithatë, në periudhën e fundit, nuk mund të bëni kërkesa të mëdha, sepse ka vështirësi. Edhe ata që ndjekin marrëdhënie afatgjata mund të kenë probleme dhe të vendosin të rivlerësojnë zgjedhjet e bëra në të kaluarën. Në punë mund të vendosni të bëni diçka të re, por mundësitë më të mira do të jenë vetëm pas nëntorit.

Peshorja, 3 yje:

Ju jeni nervoz dhe polemik, ndoshta sepse jeni duke ndeshur njerëz ose një mjedis që nuk ju lejon të ndiheni të qetë. Sidoqoftë, Paolo Fox kujton që nga 23 Dielli do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut. Nga 24 deri më 30 shtator ju mund të mbështeteni në një gjendje astrologjike më të mirë, e bërë edhe nga aspekti i shkëlqyer i Mërkurit. Mbahuni, rimëkëmbja është afër.

Dashi, 2 yje:

Në këtë periudhë ju ndiheni të kufizuar nga një pasiguri dhe pavendosmëri e fortë. Ju gjithashtu mund të merrni kënaqësi të vogla ose të mëdha, por ato nuk do t’ju sjellin stabilitetin dhe sigurinë që ju nevojitet. Hëna është në një aspekt disonant, ju keni një këndvështrim mjaft negativ për gjërat. Puna në projekte afatshkurtra që nuk ju ofrojnë garanci të ardhshme fillon të peshojë mbi ju. Edhe në dashuri mund të ndiheni të shtypur nga kjo gjendje e pasigurt. Sipas Paolo Fox, ajo që ju bëni tani dhe në tre muajt e ardhshëm do t’ju japë mundësinë për të shpenguar veten. Ju do të ktheheni të jeni protagonist i skenës në javët e ardhshme.

Bricjapi, 2 yje:

Polemika të vogla ose të mëdha mund të lindin në familje. Ka vështirësi në lidhje me punën dhe familjen. Më të rinjtë po kryejnë projekte në një mënyrë të ngadaltë dhe po ndiejnë shumë lodhje. Në këto ditë përpiquni të vlerësoni bashkëpunime dhe aleanca të reja, madje mund të vendosni të provoni veten në projekte dhe nisma të reja. Sot dhe nesër ju mund të pushoni, sepse keni nevojë të reflektoni, të izoloheni, sepse ju duhet të vlerësoni më mirë gjendjen tuaj aktuale.