Rreth 640 fluturime u anuluan sot në Gjermani për shkak të një greve të personelit të sigurisë, njoftuan aeroportet e Duseldorfit, Këlnit dhe Shtutgartit.

Kjo përkon me më shumë se gjysmën e 1 050 fluturimeve që parashikoheshin sot në këto tre aeroporte.

“Në Duseldorf, qendra e tretë ajrore e vendit, 370 nga 580 fluturimet e parashikuara janë anuluar”, njoftoi kompania e menaxhimit të këtij aeroporti në një komunikatë.

Sipas agjencisë gjermane zyrtare të lajmeve DPA, rreth 100 000 pasagjerë janë prekur nga kjo grevë, që pritet të vazhdojë deri në mesnatë.

Lër një koment

Please enter your comment!
Please enter your name here