Futbollisti shumë i njohur shqiptar, Granit Xhaka, i cili luan me Arsenalin dhe Kombëtaren e Zvicrës, është renditur në një ndër futbollistët më të paguar në botë.

Në një studim të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (CIES), Xhaka ka kapur shifra marramendëse.

Futbollisti është vlerësuar me plot 62.9 milionë euro. Pas tij renditen edhe Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj dhe Elseid Hysaj.

Lër një koment

Please enter your comment!
Please enter your name here