Punonjesit e bashkise se Tropojës (drejtuar nga PD) kanë shënuar një nga incidentet më të rënda në prag të zgjedhjeve të 30 Qershorit mbremjen e djeshme.

Pothuajse e gjithe administrata e bashkise, ka hyrë në KZAZ-në nr 9 të qytetit dhe kanë thyer materialet zgjedhore, sic raportuar mediat mbreme.

Ata kanë shkatërruar derën e pasme të KZAZ, kanë thyer xhamat dhe hynë në ambientet e brendshme.

Por kush jane ata qe kane sulmuar KZAZ mbreme ne Tropoje?

Sic shihet nga fotot e meposhtme, ata jane te gjithe administrate e bashkise Tropoje. PD ka nxjerre te gjithe administraten, ish-deputete te PD, Policine bashkiake e deri te shoferet, per te sulmuar KZAZ per llogari te Lulzim Bashe, Sali Berishes, Ilir Metes e Monika Kryemadhit.

Foto