Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi i kanë bërë pritë kryeministrit Edi Rama. Anëtarë dhe simpatizantë të PD dhe LSI janë mbledhur në hyrje të qytetit të Roskovecit. Ata kanë djegur goma në shenjë proteste, për t’i paraprirë vizitës së kryeministrit Rama.

Në mbështetje të simpatizantëve, ish deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Kejdi Mehmetaj. Protestuesit thërrasin “Rama Ik!”