Nje qytetar gjate nates i ka vene autoresine bojes se zeze, hedhur mbi muret e Ministrise se Brendshme gjate protestes se dites se djeshme nga opozita.

Nderkohe mesohet se personi qe hodhi bojen eshte identifikuar nga policia dhe punohet per ndalimin e tij.

Tubuesit, me ne krye Lulzim Bashen dhe Berishen u ndalen dje per disa minuta para godines se Ministrise se Brendshme, dhe nje prej tyre siç duket nga pamjet ne nje video te bere publike ne media, i paguar, hodhi boje dhe nxiu fadaden e Ministrise.