Rovena Stefa mbete një ndër këngëtaret më të dashura për publikun.

Në repertorin e saj muzikor numëron me dhjetra këngë ku një pjesë e madhe e tyre janë kthyer edhe në hite.

Këngëtarja është shumë aktive në rrjetin social Instagram ku i mban ndjekësit e saj të cilët janë të shumtë në numër të informuar, duke postuar foto dhe video jo vetëm nga jeta profesionale por edhe nga ajo private.

Dhe ditën e djeshmë këngëtarja ka publikuar një foto që i ka lënë të gjithë më gojën hapur.

Ajo shfaqet me rroba banjo gjatë pushimeve dhe tregon sa ka bërë 3 muaj palestër.

Këngëtarja duket në super formë dhe ka marrë komplimenta të shumta nga fansat.