Mediat serbe e kanë quajtur “provokacija” simbolin e shqiponjës me duar që bëri Jonida Maliqi mbrëmjen e sotme në Eurovision.

Portali serb b92, ka shkruar “Provokiminga përfaqësuesja e Shqipërisë: As në Eurovision nuk shkojnë pa e bërë shqiponjën me dy koka”.

Sipas tyre, Jonda Maliqi e ka bërë simbolin e shqiponjës, pak para fillimit të këngës nga përfaqësuesja e Serbisë.

Madje shkruhet në mënyrë ironike se ajo doli me qetësi në skenë dhe i përshëndeti të gjithë.