Pas vendimit antikushtetues të presidentit Meta për çdekretimin e datës së zgjedhjeve ka filluar dhe ironizimi në rrjetet sociale ku ndër ta është aktivisti Andi Kananaj i cili shkruan me ironi që i kërkojmë presidentit të anulojë ndeshjen Islandë- Shqipëri.

Arsyet ua shpjegoj të hënën