Pasditen e sotme Laçi do të zhvillojë në transfertë ndaj Hapoel Beer Sheva sfidën e kthimit të turit të parë të Europa League

Në takimin e parë kurbinasit kanë barazuar 1-1 në shtëpi, ndaj në fushën izraelite u duhet fitorja për t’u kualifikuar, ose një barazim me gola (1-1 do ta çonte sfidën në kohën shtesë).

Kjo sfidë do të luhet në orën 19:30 dhe më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare.