Jonida Maliqi është një ndër këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar.

Që pas sjelljes në jetë të djalit të saj Jonida ka qenë më pak produktive përsa i përket jetës muzikore.

Por mbrëmjen e djeshme ajo fitoi Festivalin e RTSH-së duke shkuar kështu në Eurovizion.

Mirëpo, me siguri Jonidën nuk keni për ta njohur në këtë pozë të vjetër të vitit 2000, plot 18 vite më parë.

Me flokët me baluke dhe të mbledhura pas koke, ajo shfaqet me mikrofon në dorë duke kënduar në festivalin e RTSH-së dhe bie qartë në sy ndryshimi i madh i këngëtares ndër vite. /