Ekipi i “Ferrarit” në Formula 1 do të ketë një kryetar të ri në sezonin e vitit 2019, pasi u emërua sot drejtor teknik, Mattia Binotto duke zëvendësuar Maurizio Arrivabene.

“Pas katër vitesh angazhim të palodhur dhe dedikim, Maurizio Arrivabene do të largohet nga ekipi”, tha Ferrari në një deklaratë që konfirmon raportet e medies.

“Me efekt të menjëhershëm, Mattia Binotto do të marrë kryesimin e Scuderia Ferrari”, thuhet në këtë deklaratë.