DASHI
Priten aventura te njepasnjeshme sot. Edhe emocionet do jene te pafundme prandaj keni per t’u ndier per mrekulli.As qe do ju shkoje mendja tek krijimi i nje lidhjeje sepse do kene te tjera çeshtje te rendesishme me te cilat do merren, shoqeria eshte ajo qe ju ploteson momentalisht, dhe po e shijoni beqarine tuaj ne maksimum.

DEMI
Dita nuk do te nise sic e kishit programuar, kjo pasi jeni ju ata qe nuk po arrini dot te vendosni rregull ne jeten tuaj. As me pak, dhe as me shume, prandaj mos u kapni me te tjeret. Mbase kjo vjen ngaqe keni qene shume te ngarkuar kohet e fundit, dhe keni nevoje per pak pushim.

BINJAKET
Dite e qete dhe aspak problematike kjo e sotmja per ju. Beni ate qe do ju thote zemra pa menduar per gjerat qe mund te ndodhin me vone. Tregohuni te arsyeshem dhe perpiquni te mos beni asnje gabim. Pritet qe gjerat te ndryshojne per mire sot. Do i ndreqni te gjitha gabimet dhe gjithçka do ece per mrekulli me pas.

GAFORJA
Ditet tuaja do jene me te mira, neser i merrni parasysh keshillat qe do ju japin njerzit qe ju rrethojne, e vetmja gje qe duhet te beni eshte te degjoni. Zeri juaj nuk duhet te dale mbi te tjeret, ne te kundert do shkaktoni konflikt. Mesohuni me idene qe rregullat duhen zbatuar, edhe pse sot do ju duken strikte.

LUANI
Dite mjaft e kendshme kjo e sotmja ne cdo fushe te jetes. Do ja kaloni per mrekulli ne krahet e personit qe dashuroni dhe do ndiheni gati per te marre vendime. Financat fatmiresisht do i keni me teper nen kontroll dhe nuk do e lejoni veten te beni çmenduri.

VIRGJERESHA
Do jeni te pabindshem sot dhe mund te keni edhe konflikte te ashpra. Do ndihen gati te beni edhe çmenduri te vogla vetem qe te ndryshoni atmosferen negative te kesaj dite. Mbremja fatmirsisht do jete me e veçanta, do preferoni ta kaloni prane familjareve tuaj.

PESHORJA
Sot do i perkushtoheni totalisht nje projekti, eshte dicka e re per ju, por me teper prespektive per te ardhmen. Pavaresisht kesaj, nuk duhet te rrini gjithe diten ne zyre duke punuar, pasi dhe ambjenti jashte do ju ofroje shume mundesi te reja qe mund tju ndryshojne jeten.

AKREPI
Sot dita do nise me nje reflektim nga ana juaj per javen, per konfliket e vogla, por qe ju kane prishur humorin.
Do i kuptoni edhe gabimet e bera dhe rregulloni çdo keqkuptim qe ju kishte dale. Sektori i financave do kete here pas here disa probleme te vogla. Tregohuni te matur qe situata te rregullohet shpejt.

SHIGJETARI
Do ja perkushtoni te gjithe diten sot njeriut tuaj te zemres, shfrytezojeni kete dite pasi do kaloni momente magjike. Mos lejoni qe mendime negative tju shkaktojne dyshimie, flisni hapur per cdo gje, kjo do ju beje qe te jetoni me te qete sebashku si te tashmen ashtu edhe te ardhmen.

BRICJAPI
Nje dite voluminoze ne pune kjo e sotme, do jeni shume e ngarkuar por njekohesisht plot energji, keni ne dore nje projekt qe ju ploteson profeionalisht, dhe jeni entuzjast se si do dalin rezultatet perfundimtare. Shfrytezojeni energjine qe keni, por ne mbremje ju keshilloj te shlodheni prane njeriut te zemres.

UJORI
Deshira juaj e mire per ti bere te gjithe te lumtur do ju veje ne veshtiresi. Cdo gje do kohen e saje, perqendrohuni te gjerat tuaja, lerini te tjeret ti bejne vete punet e tyre, pasi kane filluar te perfitojen nga bujaria juaj. Keshtu do e kuptoni kush vertet ju vlereson me teper per ate qe ju jeni .

PESHQIT
Dite tejet harmonike dhe e mbushur me emocione te fuqishme kjo e sotmja.E gjithe dita do jete si nje enderr e bukur nga e cila nuk do doni te zgjoheni. Financat do jene te shkelqyera dhe kjo jo vetem per shkak te nje trashegimie, por edhe per shkak te maturise me shpenzimet.