Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan dhe ai amerikan Donald Trump diskutuan sot në mbrëmje gjatë një bisede telefonike për krijimin e një zone sigurie në Siri, njoftoi presidenca turke.

‘’Dy liderët përmendën idenë e krijimit të një zone të sigurisë, të pastruar nga terrorizmi në veri të vendit’’, sipas një komunikate të presidencës turke.

Lër një koment

Please enter your comment!
Please enter your name here