Kryeministri, Edi Rama ka reaguar pas takimit elektoral të mbajtur në Elbasan ku mijëra mbështetës të Partisë Socialiste ishin mbledhur për të pritur kreun e qeverisë.

Rama shprehet se mbeti i kënaqur nga pritja që i bënë qytetarët e Elbasanit. Ai në reagimin e tij shkruan se mbështetësit në Elbasan i kanë thënë se e bënë fora më shumë se në Vlorë ndërsa po kështu shkruan se Fieri ditën e nesërme do ta presë siç e presin në Vlorë.

“O vlonjatë o ju bëfsha kurban, këta elbasanllinjtë më thonë e bëmë fora si s’e bën dot as Vlora! Ata në Fier më çojnë mesazhe që nesër Fieri do ta bëj si Vlora!

Tani ju si do ta bëni ju pyes unë, se pasnesër më keni në Vlorë dhe mezi pres t’ia vemë aty buzë detit, vulën e zjarrit e të flamurit të Ismail Qemalit, 30QERSHORIT.

Por nuk ka vonuar as pergjigja e PS Vlore, e cila i pergjigjet Rames: Nuk ka diskutim Edi Rama ! Vlora do ta bëjë termet ! 😄🌹 👍🏻💪🏻