Aktori hollivudian, Tab Hunter ka vdekur në moshën 86-vjecare. Ai ishte i famshëm në vitet 1950 dhe ndërroi jetë mbrëmjen e së dielës.

Në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook shkruhej: “Lajm i keq. Tab ndërroi jetë sonte dhe e ndanin vetëm tre ditë nga 87-vjetori. Ju lutem bëni homazhe duke bërë një lutje për të.” Miku i tij, Allan Glaser u kontaktua nga “The Hollyëood Reporter” ku konfirmoi se aktori ishte në Kaliforni kur pësoi atak kardiak të shkaktuar nga mpiksja e gjakut. Hunter ka një shenjë në Hollywood në filma të mëdhenj si “Saturday Island” dhe “Damn Yankees”.