Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dhënë nje mesazh kryeministrit Rama që ai të largohet.

Qytetarët tha Berisha do ti bëjnë gjyqin politik që ta mbajë mend gjithë Europa. Pas deklaratave për ‘luftë’ të Sali Berishës, qytetarët i janë kthyer keq duke i kujtuar vrasjet dhe dëmet e mëdhaja që i ka shkaktuar Shqipërisë. Në rrjet gjithashtu po qarkullojnë edhe disa vargje tek profili i ish-kyreministrit Sali Berisha.
Komentet:

Me dhun erdhe me dhun ike, Partia demokratike kur erdhe ne te mbeshtetem ani ke ngelur vetem.

E shfrytezove idealin te vjedhim c’te na dalin qytetari shiti shpine fshatari gjith bagetine

Vodhe lek mor derr prej derri vefa dhe rrapush Xhaferri pse i vodhe cfar te bene qante bab e qante Nene

E nise i ri dhe u plake Shqiperin e pergjake Nga jugu ne veri I fute ne hasmeri