Këngëtarja e mirënjohur e muzikës shqiptare, Irma Libohova, ka festuar 60-vjetorin e saj të lindjes.

Mirëpo, në sytë e Aurela Gaçes ajo është ende 20-vjeç dhe frymëzim për çdo brez të ri, ndaj Aurela shprehet krenare që është rritur me muzikën e saj.

Në një status në profilin e saj në Facebook, Aurela i ka bërë Irmës urimin më special për ditëlindje, duke i treguar se do të mbetet gjithmonë fansja e saj.

“Sapo ka mbushur 20 vjec. Ne pasaporte sapo i beri 60 vertete, por ne energjine e pashtershme qe ka ,eshte frymezim .Edhe 100 Diva e vertete e muzikes ShqiptareJe pasuri.Kam qene ,jam ,e do te mbetem fansja jote . Postime ditelindjesh bej rralle ketu ne faqe, por une nuk mund te mohoj kurre se figura e saj ne skene, zeri i saj, mua me ka rritur. Po, isha mbase 13 vjec kur e pashe ne skenen e festivaleve , e si femije, nuk isha e afte te zgjidhja per famen ,a per emrin , as mbase te kuptoja vokalin e saj , por zemra e zgjodhi vete. Sepse zemra ndjen.

Ndjesi reale , e sinqerte.
Ashtu sic e ka femija. Kendoja vetem kenget e saj, ne cdo shfaqje, konkurrim shkollash. Kur dilte ne skene, duhet te pushonin te gjithe sepse une mezi e prisja. Te nesermen e dija kengen permendesh, sepse e incizoja ne koke, e per mua ishte gjithmone fituesja,edhe kur nuk merrte te parin.Krenare qe zemra ime prej femije zgjodhi kete figure, qe edhe sot, akoma me emociononPrandaj nuk mund te mos e uroja publikisht ,Edhe 100 IRMA LIBOHOVA.
Emrin e ke te gdhendur me shkronja te arta ne muziken Shqiptare, e ne brezat qe rriti muzika jote.”- shkruan Aurela në postim.