Deputeti socialist Pjerin Ndreu tallet me opozitën, teksa përmend fjalët e Konicës së madh për të treguar se nuk e kupton opozitën shqiptare.

Sipas Ndreut më 21 janar u dhanë plumba proptestuesve, tani qurravitën për gazin lotsjellës që e blenë vetë dhe që Lleshaj nuk lejon huliganët me maska të hyjnë në Kuivend.

“Keta qe ju dhane plumba protestuesve te 21 Janarit, qurraviten per gazin lotsjelles qe e blene vete!

Ne fund fajin e ka ministri Lleshaj qe nuk lejon ca huligane me maska me hy ne parlament! Opozite te kam dhj….s’te kuptova asnjehere do thonte Konica!”, deklaron Ndreu.