Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe gruaja e tij Monika Kryemadhi, gjate ceremonise se 24 vjetorit te themelimit te Partise Socialiste te Shqiperise, organizuar ne ambientet e Teatrit Kombetar. /r/n/r/nParliament Speaker Ilir Meta and his wife Monika Kryemadhi, during the 24th anniversary ceremony of the founding of the Socialist Party of Albania, organized in the premises of the National Theatre.

Deputeti socialist Ulsi Manja ka reaguar pas deklarates se Presidentit Meta sot per situaten politike te krijuar nga opozita dhe vendimet e saj te paprecedenta.

Me ane te nje postimi ne Facebook, Manja shprehet se eksportimi i krizes se tyre si krize e Shqiperise, është një shkak i mjaftueshëm që ju ta thoni një gjysëm llafi ! Jo për gjë po s’ia ka fajin Shqipëria as Lulit e as Monikës pse shumica e popullit s’i sheh dot me sy !

REAGIMI I PLOTE:

 

Presidenti i Republikës paska reaguar sot në lidhje me situatën politike në vend dhe mirë ka bërë !

Shkaqet e kësaj krize të opozitës z.President janë disa. Por eksportimi i saj jashtë vendit si krizë e Shqipërisë është një shkak i mjaftueshëm që ju ta thoni një gjysëm llafi ! Jo për gjë po s’ia ka fajin Shqipëria as Lulit e as Monikës pse shumica e popullit s’i sheh dot me sy ! UM