Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama po zhvillojnë një takim me trupën diplomatik në Shqipëri.

Në takim është i pranishëm edhe kandidati për ministër të Jashtëm, i propozuar nga Rama, Gent Cakaj. Bushati në fjalën e tij bëri thirrje për një njohje për progresin e arritur në marrëdhëniet e mira mes Shqipërisë dhe Greqisë. Bushati gjithashtu tha se Shqipëria do të marrë kryesimin e OSBE.

Menjëherë pas tij, fjalën e mori kryeministri Edi Rama, që nuk la pa përmendur mosdekretimin e Cakajt nga Meta.

 Kryeministri, tha se Meta e ka avaz të vjetër të refuzojë një ministër.
vijon…

ERTV Live😊: Pritja për trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 10. Januar 2019