Sali Berisha, sot ka marrë guximin të mbroj dy gjyqtarë të inkriminuar, të dy hajdut dhe vrasës të drejtësisë. Të dy shërbëtorë të tij, të emëruar për t’i shpërblyer për nderet, që i kishin bërë atij dhe poshtërsitë ndaj qytetarëve.

Duke folur përçart për Kushtetuta, rend kushtetues, Soros dhe sorosian, plaku i çmendur i krimit, fyen të gjithë ato njerëz, që e presin me padurim reformën dhe drejësinë e re, që e duartrokasin nga mbarë Shqipëria, duke u thënë se: “janë vrasësit, plaçkitësit, përdhunuesit, trafikantët, narkopolicët, narkodrejtorët, narkoçakejtë e narkoqeverisë, narkoministrat me në krye kreun Edvinin, brohorasin me eufori të papërmbajtur, “Rroftë reforma, poshtë drejtësia”.

Nuk e di, se për çfarë drejtësie flet ky marrak, sepse drejtësia akoma nuk ka ardhur, përderisa vrasësi i llojit Berisha, akoma cicëron nëpër FB.

Përveç kësaj, plaku i marrë kërkon të fusi urrejtje e ndasi tek njerëzit, duke deklaruar, se po bëhet gjueti shtrigash, se këto gjyqtar të inkriminuar qenkan verior.

Është vërtetë e paimagjinueshme çmenduria e një njeriu të tillë, që guxon të mbroj një të dënuar me prova e fakte për vrasje, duke akuzuar gjyqtarët, se po bëjnë seleksionim veri-jug për ndëshkimin.

Ja komenti i tij:

“Rrofte reforma, poshte drejtesia! Te dashur miq, dje, ne emer te vetingut, dy gjykates te Gjykates se Larte, Tom Ndreca dhe Admir Thanza u nxoren jashte sistemit te drejtesise.

Duke mbeshtetur ne çdo rast zbatimin e ligjit, natyrisht kurre me dy dhe tre standarte, ketu nuk do te merrem me analizen e procesit te vetingut, qe ka degraduar publikisht ne nje proces qe zhvillohet ne teresi me ndonje perjashtim rastesor, me liste dhe si hakmarrje primtive dhe gjueti shtrigash e ne shenjen e urrejtjes te Edvin Kristaq Urrejtjes ndaj origjines nga veriu apo asaj klasore te votuarve.

Por qytetarët nuk kanë pranuar akuzat e tij dhe një lum sharjesh kanë vërshuar mbi të. Por ai, as nuk skuqet e as nuk zverdhet, mbetet lëkurë shollë!

Ja komentet e qytetarëve:

Genta Kaloçi: Ndaj malokëve, të trashëve, kriminelëve, horrave, si puna jote, se veriore/malsore jam vet!
Mjaft është mjaft 28 vite krime nga plera, bajga si puna jote, se do na hipi damari i lig ndonjë nga këto ditë e do ja bëjmë sumën si djath danez… Mjaft me ne…
Dorian Brahushi: Po eshte normale. Te gjith kta i ka emeruar sala ne kohen e tij qe ti shpetonte burgut per vrasjet e tropojes per gerdecin 21 janarin.. e shumm te tjeraa me radh.. dhe per te gjitha ato qe ka ber e kan shperblyer me liri e me paraa see shqiperia shtet nuk ka…

Emro Lamaj: Turp dhe turp njëmij herë turp ,lideri 25 vjeçar ,por mbasi nuk e përkrah më njeri hedh shashka për ndarje jug veri ,është katandisur për faqe të zezë .

Norga Marku: Po ik o vampir do me fut jugun me veriun ne lufte si bone ne 97 o toc se na ke fellic vendin

Vera Turka: kjo eshte tufa jote qe e mbajte dhe ushqeve zotrote per hesapin tend se per popullin se paske rruajtur fare po vazhdon te besh dhe komente kau balash na e shpife .

Zenel Mehmetaj: ATA jane verijor por jan kene ata verijor qe te kane sherbye ty dhe te gjitha poshtersirave tuaja qe Shqiperia esht ne kete gjendje prandaj duhet te kesh turp kur flet per percarje veri jug turp te kesh je ken ne krye te shtetit per sa vite por mos ardhet ma dita qe te drejtoj PD

Neki Stolije Zekaj: O kriminel o I poshter je menduar ndonjher qe kur hape rruget e demokracis e deri sot sa vrave sa mbyte sa humben e lan femij dhe prinder mbas e me radhe shum te te tjera o idjot …

Koco Malaveci: Përveç Shkodrës, që ka qenë qytet i zhvilluar dhe me kulturë dhe normalisht dhe me qytetarë të tillë , asnjë qytet tjetër verior me pak përjashtim Lezhën. nuk përligj emërime në masë të madhe në poste drejtuese në rang republike, ashtu siç ka ndodhur…

Eol Bora: Po ç’të bëjnë? Gjithë gjyqtarët janë verior, se vetëm ata emëroheshin.

Gjergji Baka: Tani qe Po bie dhe piramida e koruptuar e drejtesise ke per ta ngrene te semes edhe ti mor zarbanik shqupar

Qemal Sadije Cara: Nuk eshte ndaj verioreve o perbindesh, por ndaj kafsheve te egra qe ushqeve ti me kurse e diplloma juridiku fallco nga maqedonia qe ju versulen popullit , si jena ,si piranja, dukE ja thithur gjakun e duke i torturuarme pa drejtesi
Marin Glen: Nuk kalon me teza veri-jug o Sali !! Shko prapa diellit tani dhe gjithe qente qe vendose ne sistemin e drejtesise. Ti shkermoqen dhembet tash dhe ske me se me cfare te kafshosh pasi ti larguan nga sistemi i drejtesise qente e tu.
Ahmet Elezi: Shpejt je kujtuar per verioret ti mor zotni qe ne Tropojen tate i perçave e i vrave, po keshtu perçave dhe jug e veri se kjo ishte nje nga detyrat qe te kishin ngarkuar serbet e te tjera agjentura dhe te shperblyen qysh me zgjedhjen kryetar te PD-se e ne vazhdim. Por eshte teper vone per ty te flasish per verioret e ti zesh ne goje se i ndyn me ate gojen tende te qelbur prej krimineli.
Ahmet Elezi: Sa keq more Sali, qe vetingu t’i qethi ushtaret gjyqtare qe kishin mbetur e qe nu ishin pak,qe ti i kishe rekrutuar per te te mbrojtur nga krimet tuaja ne pushtet.Tani te jane prere krahet, t’u shkaterrua mbrojtja e paligjeshme qe kishe krijuar prandaj…
Ahmet Halilaj: Si nuk ka fund marrezia e ketij njeriu,po a nuk degjon apo nuk don sepse gjithe ato pasuri qe kan , si dhe te denuar per vjedhje,takime me njerez te inkriminuar çlidhje ka kjo me veri jugun e Sales.
Arif Laci: Ti Sali je njeriu qe e do veriun?Ti e vrave veriun ne cdo aspekt.Ti e dogje vendin se je nje shpellar qe nuk e ka shokun.Vrave djem tropojan sepse ishin me ide te ndryshme partiake .Ky je ti Sali kanibali ne emrin tend Jane vrare mbi 200 djem tropojan.E zhduke fisin e haklajve sepse ti je gjakatar.Perfitove nga pushteti dhe ju dergove dhe tanket fisit te haklajve.E dine te gjithe kush je ti o shpirt Zi.
Zef Gjegjaj: Po kushe ashte ai ose ajo qe ka punuar ne administrat dhe nuk ka vjedhur ose marre rushfet ne shqiperi deri ke portjerja ne shkolla e spitale
Qamil Cjapi: Kjo eshte karta e fundit qe hedh.Ndarja veri jug ka dale disa here por se ha me njeri.Jeton me iden te shpetoj une por le te behet qameti.Nuk besoj se ka akoma qe ti shkojne pas kesaj ideje.
Xhevdet Hasko: Si pozita edhe opozita betohen se do te luftojne me te gjitha mundesite ne te mire te popullit dhe te te varferve .Si ndodh qe populli e te varferit vazhdojne te jen te farfer(me kaq mbrojtesa nga te dy anet nuk e kuptoj)Kuptoj ama ate qe :”te gjithe ju futen politikes me brek si te Shukriut dhe sot jane milionere”Rastesi??? S’ma merr mendja!!!
Ermal Beqiraj: Se i ke emeruar ti maskara,ti kriminel e hajdut,qe te mbronin ty pler kur ti te vrisje,vidhje e shkaterruar jete e shqiptareve!pler e shqiperis!!
Jolanda Bineri: Po se i bere gjykatat per te mbrojtur vjedhjet e tua me hajnot qe te rrethojne se per popullin gjyqetaret e tu i pinin gjakun ik se Po te vjen rradha dhe cudi si je akoma gjalle Jugun me veriun i ndave ti i bere hasem
Fatos Aliaj: Gjyqtaret e tu pa diplom gjimnazi ste vjen turp./Ekskluzive.al/ j.j