Lulzim Basha ka reaguar sërish ndaj arrestimeve të kryera nga Policia e Shtetit.

Kreu i Partisë Demokratike, zotohet se ai do të jetë gjithmonë në krahun e njerëzve.

“Ne jemi deri në fund në krah të njerëzve që janë ngritur kundër qeverisë-bandë që, bashkë me krimin dhe oligarkët, ka vjedhur dhe dhunuar shqiptarët, ka shkatërruar demokracinë dhe shtetin ligjor dhe po kërcënon të ardhmen europiane te Shqipërisë!

Fati i qeverisë-bandë është rrëzimi i saj!

Krerët e kësaj bande i pret burgu që sot e kanë mbushur me protestues të pafajshëm!”, shkruan Basha.