Reagimi i Angela Martini në lidhje me takimin e Donald Trump me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ishte i papritur.

Takimi midis Presidentit Trump dhe Kim Jong Un ishte një moment historik për marrëdhëniet diplomatike në botë.

Angela Martini nëpërmjet një postimi në Instagram ku ka ndarë me ndjekësit momentin e shtrëngimit të duarve midis dy liderëve më të fuqishëm ka shkruar:

“Pavarësisht të gjitha opinioneve, unë mendoj që Presidenti Donald Trump meriton çmim Nobel për paqe për gjithçka ai ka arritur “.