Sa herë ju ka ndodhur të jeni dëshmitarë të lumturisë së familjarëve dhe miqve tuaj, ndërkohë që në jetë tuaj gjithçka është më kaotike se kurrë më parë?

Një shprehje e urtë thotë që kush ka fat në lojë, nuk ka fat në dashuri, por në rastin e dy shenjave të mëposhtme fati është faktori vendimtar që është gjithmonë në anën e tyre, sidomos kur bëhet fjalë për çështjet sentimentale.

1.Dashi:

Personat e shenjës se Dashit njihen për karakterin e tyre luftarak dhe për vullnetin e paepur që mesa duket është një armë e forte, e mbështetur edhe nga yjet. Dashi e kërkon fatin me të gjithë mënyrat e mundshme dhe kjo këmbngulje shpeshherë shpërblehet pasi ata marrin gjithmonë atë që dëshirojnë.

2.Demi:

Në pamje të parë Demi është një shenjë e ndjeshme dhe e brishtë, por pas tij fshihet një ndër shenjat më të forta të zodiakut.

Demi është i gatshëm të bëjë çdo gjë për njerëzit, ndonëse nuk ka shumë për të bërë pasi yjet janë treguar zemërgjerë me të duke e bekuar me shumë fat.

Kur partneri ka nevoje për ta, ata bëjnë gjithçka që t’i mbështesin. Për këtë arsye duhet ta ndieni veten me fat nëse keni në krah një Dem.

Sipas studimeve të bëra mbi këtë temë , kur ne takojmë një person për herë të parë ne afeksionohemi në bazë të 3 gjërave: aparenca, zëri dhe mënyra e komunikimit. Prandaj ne vendosëm tju tregojmë se cfarë aksesorësh tek femrat i bëjnë ato të duken mirë si dhe të rrisin interesin e meshkujve tek ato

Fustanet e verës

Është e vështirë të imagjinosh një veshje më të rafinuar , të lehtë dhe feminine për femrat sesa fustanet e verës. Nëqoftëse duket mirë në trupin e një femre, atëherë e kthen atë në një perëndeshë. Prandaj për meshkujt ato janë thjesht të parezistueshme.

Xhinset skinny

Xhinset “skinny” e bëjnë trupin tuaj të duket më i hollë, këmbët të duken më të gjata dhe nxjerrin në pah linjat tuaja. A s’është kjo e mrekullueshme?

Trikot.

Trikot e rehatshme, sidomos ato oversize e bëjnë veshjen tuaj të duket me sensuale. Nëse një vajzë vesh një triko, con një mesazh ku tregon se është në harmoni me aparencën e saj , mund të veshë rroba të rehatshme dhe gjithsesi të ndihet mirë me veten e saj.

Veshjet sportive dhe flokët e kapura bisht.

Vetëm fakti se një femër pëlqen sportin e bën atë akoma më shumë të pëlqyeshme nga nje mashkull. Sekreti kryesor është se një veshje sportive e bën atë të duket me shumë e afrueshme dhe mendjehapur.

E njëjta gjë shkon edhe për flokët e kapura bisht. Ky model flokësh bën të mundur që të dalin në pah shpatullat, qafa dhe veshët. A ka gjë më feminine se kjo?

Fustanet me të carë.

Është një fakt tashmë që një femër duhet të jetë misterioze. Fustanet me të carë tek këmbët janë të mirët për ta demostruar këtë.

Kapelet e bejsbollit.

Një kapele bejsbolli te disa femra mund të bej mrekullira. E bën veshjen tuaj të duket me e rehatshme, sportive dhe më e rëndesishmja natyrale.

Xhinset me bel të lartë.

Këto lloj xhinsesh ju bëjnë të dukeni më feminine dhe linjat e juaja më propocionale. Këto lloj xhinsesh i preferojnë ato që nuk veshin xhinse skinny dhe kërkojnë dicka më të rehatshme.

Një bluzë klasike.

Një bluzë klasike gjithmonë tërheq vemendje sepse krijon imazhin e një femre elegante. Zakonisht vishen ne punë ,por mund të perdoren edhe në perditshmeri. Nëqoftëse kombinohet me një palë xhinse, këpucë të sheshta dhe një cantë krijon idene e një veshjeje natyrale dhe të rafinuar.

Fundet mbas trupit.

Këto llojë fundesh kur vishen me një palë taka të larta , i bën femrat të lëvizin më ngadalë. Gjithashtu e ngushtojnë belin duke dhënë pamjen e nje Hourglass. Kjo veshje tërheq vëmendje njësoj, si në punë ashtu edhe në një festë./e.e