Ajo u bë shumë e njohur në vendin tonë për shkak të rolit në filmin ‘Dashuri e ndaluar’, si Bihteri.

Tani, v.dekja e papritur e artistit dhe fotografit Aykut Comert e ka t.ronditur thellë jo vetëm Bihterin, por gjithë botën e shoubizit në Turqi.

I riu ndërroi jetë të enjten në moshën 38-vjeçare, pasi humbi betejën me k.ancerin.

Mesazhe ngushëllimi për Comert publikuan në rrjetet sociale emra të njohur në Turqi, mes të cilëve edhe mikja e tij e ngushtë, aktorja Beren Saat.

Është shumë e vështirë të gjesh dikë që ndez një dritë për ty në kohë të vështira, shkruan Saat, në mesazhin e saj të ndjerë për 38-vjeçarin.

“Është pothuajse e pamundur që të gjesh dikë që të qëndrojë krah teje në heshtje kur arratisesh drejt errësirës, e madje të të bëjë që në atë gjendje të qeshesh më të madhe. Mallëngjimi për ty nuk do të përfundojë kurrë shok i dashur. Vallëzo me yjet edhe për mua”, shkruan Saat