Manchester City është skuadra që ka shpenzuar më shumë miliona për transferimin e futbollistëve gjatë 9 viteve të fundit.

Kampionët e Premierligës, kanë shfrytëzuar pasurinë e madhe të tyre për të blerë futbollistë të njohur.

Sipas një publikimi në rrjetet sociale, Manchester City kanë shpenzuar 1.55 bilionë euro, duke lënë pas Chelsean dhe Barcelonën.

Renditja vazhdon me Paris Saint Germain dhe Real Madridin.

Ja renditja: